BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Aidan McConnell | ZA | Monumentpark Primary | No | - |
[2] | Mpho Bowers | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
[3] | Koketso Lephotho | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[4] | Sylvern Oberholzer | Schweizer Reneke Primary | No | - | |
[5] | Omphile Sekhute | ZA | Curro School Serengeti | No | - |
[6] | Cuan Booysen | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
[7] | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - |
[8] | Diwan Serfontein | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Charl-pierre Joubert | Monumentpark Primary | No | - | |
- | Kaleb Kelly | Marks Park Sports Club | No | - | |
- | Zachary Joyce | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | Gareth RUBBERS | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Cole Joyce | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Anroux van Gaalen | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Alessandro Messina | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Tristan Franas | ZA | River Ridge | No | - |
- | Leo James Butler | Anton Van Wouw Primary | No | - | |
- | Steph Beyers | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Gustaff Jones | ZA | WATERKLOOF TENNIS CLUB | No | - |
- | Kgosietsile Tlhatlha | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Bokang Maseko | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Marlu van Wyk | Lowveld Juniors | No | - | |
- | Karabo Lepekola | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
- | Jayson Maxson | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Onkarabile Baloyi | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-07 8:00am | A2 | GrkTS - Centre Court |
Anroux van Gaalen
|
Kaleb Kelly
|
6-1, 6-1 |
2023-01-07 8:00am | A3 | GrkTS - Court 1 |
Cole Joyce
|
Charl-pierre Joubert
|
3-6, 0-6 |
2023-01-07 8:00am | A6 | GrkTS - Court 2 |
Unathi Gabelane
|
Bokang Maseko
|
6-2, 3-6, 6-4 |
2023-01-07 8:00am | A7 | GrkTS - Court 3 |
Marlu van Wyk
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
0-6, 5-7 |
2023-01-07 8:00am | A8 | GrkTS - Court 4 |
Onkarabile Baloyi
|
Diwan Serfontein [8]
|
2-6, 7-6, 3-6 |
2023-01-07 8:00am | A9 | GrkTS - Court 5 |
Michael Gell [7]
|
Steph Beyers
|
4-6, 3-6 |
2023-01-07 8:00am | A10 | GrkTS - Court 6 |
Gareth RUBBERS
|
Tristan Franas
|
6-2, 6-3 |
2023-01-07 8:00am | A11 | GrkTS - Court 7 |
Zachary Joyce
|
Luca Muller
|
6-4, 2-6, 2-6 |
2023-01-07 8:00am | A13 | GrkTS - Court 8 |
Cuan Booysen [6]
|
Gustaff Jones
|
6-3, 6-1 |
N/A | A14 | GrkTS - Court 9 |
Alessandro Messina
|
Karabo Lepekola
(Did not play)
|
Walkover |
2023-01-07 8:00am | A15 | GrkTS - Court 10 |
Takuto Kasahara
|
Jayson Maxson
|
6-3, 6-3 |
2023-01-07 11:00am | A17 | GrkTS - Court 6 |
Aidan McConnell [1]
|
Anroux van Gaalen
|
6-1, 6-0 |
N/A | A18 | GrkTS - Court 7 |
Charl-pierre Joubert
|
Omphile Sekhute [5]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-01-07 11:00am | A19 | GrkTS - Court 8 |
Koketso Lephotho [3]
|
Unathi Gabelane
|
6-1, 3-6, 6-1 |
2023-01-07 11:00am | A20 | GrkTS - Court 9 |
Kgosietsile Tlhatlha
|
Diwan Serfontein [8]
|
3-6, 2-6 |
2023-01-07 11:00am | A21 | GrkTS - Court 10 |
Steph Beyers
|
Gareth RUBBERS
|
6-1, 6-3 |
2023-01-07 11:00am | A22 | GrkTS - Court 11 |
Luca Muller
|
Sylvern Oberholzer [4]
|
3-6, 3-6 |
2023-01-07 11:00am | A23 | GrkTS - Court 12 |
Cuan Booysen [6]
|
Alessandro Messina
|
6-3, 6-4 |
2023-01-07 11:00am | A24 | GrkTS - Court 13 |
Takuto Kasahara
|
Mpho Bowers [2]
|
0-6, 2-6 |
2023-01-08 8:00am | A25 | GrkTS - Centre Court |
Aidan McConnell [1]
|
Charl-pierre Joubert
|
6-3, 6-1 |
2023-01-08 8:00am | A26 | GrkTS - Court 1 |
Koketso Lephotho [3]
|
Diwan Serfontein [8]
|
6-0, 6-1 |
2023-01-08 8:00am | A27 | GrkTS - Court 2 |
Steph Beyers
|
Sylvern Oberholzer [4]
|
6-4, 6-3 |
2023-01-08 8:00am | A28 | GrkTS - Court 3 |
Cuan Booysen [6]
|
Mpho Bowers [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-01-09 8:00am | A29 | GrkTS - Court 1 |
Aidan McConnell [1]
|
Koketso Lephotho [3]
|
6-2, 6-2 |
2023-01-09 8:00am | A30 | GrkTS - Court 2 |
Steph Beyers
|
Mpho Bowers [2]
|
2-6, 1-6 |
2023-01-10 8:00am | A31 | GrkTS - Court 1 |
Aidan McConnell [1]
|
Mpho Bowers [2]
|
7-6, 6-2 |
2023-01-09 11:00am | B1 | GrkTS - Court 11 |
Koketso Lephotho [3]
|
Steph Beyers
|
6-4, 6-3 |
2023-01-09 8:00am | C1 | GrkTS - Court 3 |
Charl-pierre Joubert
|
Diwan Serfontein [8]
|
6-1, 6-3 |
2023-01-09 8:00am | C2 | GrkTS - Court 4 |
Sylvern Oberholzer [4]
|
Cuan Booysen [6]
|
3-6, 1-6 |
2023-01-09 11:00am | C3 | GrkTS - Court 1 |
Charl-pierre Joubert
|
Cuan Booysen [6]
(Did not play)
|
6-0, 6-0 Walkover |
2023-01-09 11:00am | D1 | GrkTS - Court 2 |
Diwan Serfontein [8]
|
Sylvern Oberholzer [4]
|
2-6, 5-7 |
2023-01-08 8:00am | E2 | GrkTS - Court 4 |
Unathi Gabelane
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
6-1, 6-2 |
2023-01-08 12:30pm | E3 | GrkTS - Court 6 |
Gareth RUBBERS
|
Luca Muller
|
7-6, 7-5 |
2023-01-08 8:00am | E4 | GrkTS - Court 6 |
Alessandro Messina
|
Takuto Kasahara
|
6-2, 6-2 |
2023-01-09 8:00am | E5 | GrkTS - Court 5 |
Anroux van Gaalen
|
Unathi Gabelane
|
5-7, 1-6 |
2023-01-09 8:00am | E6 | GrkTS - Court 6 |
Gareth RUBBERS
|
Alessandro Messina
|
2-6, 0-6 |
2023-01-09 11:00am | E7 | GrkTS - Court 3 |
Unathi Gabelane
|
Alessandro Messina
|
7-6, 2-6, 10-6 |
2023-01-09 11:00am | F1 | GrkTS - Court 4 |
Anroux van Gaalen
|
Gareth RUBBERS
|
7-6, 6-4 |
2023-01-09 8:00am | G2 | GrkTS - Court 7 |
Luca Muller
|
Takuto Kasahara
|
1-6, 7-6, 6-10 |
2023-01-09 11:00am | G3 | GrkTS - Court 5 |
Kgosietsile Tlhatlha
|
Takuto Kasahara
|
3-6, 0-6 |
2023-01-07 11:00am | I4 | GrkTS - Court 14 |
Marlu van Wyk
|
Onkarabile Baloyi
|
4-6, 1-6 |
2023-01-07 11:00am | I5 | GrkTS - Court 15 |
Michael Gell [7]
|
Tristan Franas
|
6-4, 6-1 |
2023-01-08 8:00am | I9 | GrkTS - Court 7 |
Kaleb Kelly
|
Cole Joyce
|
5-7, 6-2, 7-10 |
2023-01-08 8:00am | I10 | GrkTS - Court 8 |
Bokang Maseko
|
Onkarabile Baloyi
|
6-1, 6-1 |
2023-01-08 8:00am | I11 | GrkTS - Court 9 |
Michael Gell [7]
|
Zachary Joyce
|
6-1, 6-3 |
2023-01-08 8:00am | I12 | GrkTS - Court 10 |
Gustaff Jones
|
Jayson Maxson
|
7-5, 2-6, 8-10 |
2023-01-09 8:00am | I13 | GrkTS - Court 8 |
Cole Joyce
|
Bokang Maseko
|
2-6, 4-6 |
2023-01-09 8:00am | I14 | GrkTS - Court 9 |
Michael Gell [7]
|
Jayson Maxson
|
3-6, 7-6, 10-7 |
2023-01-09 11:00am | I15 | GrkTS - Court 6 |
Bokang Maseko
|
Michael Gell [7]
|
6-2, 6-0 |
2023-01-09 11:00am | J1 | GrkTS - Court 7 |
Cole Joyce
|
Jayson Maxson
|
6-0, 3-6, 7-10 |
2023-01-09 8:00am | K1 | GrkTS - Court 10 |
Kaleb Kelly
|
Onkarabile Baloyi
|
3-6, 2-6 |
2023-01-09 8:00am | K2 | GrkTS - Court 11 |
Zachary Joyce
|
Gustaff Jones
|
6-4, 6-0 |
2023-01-09 11:00am | K3 | GrkTS - Court 8 |
Onkarabile Baloyi
|
Zachary Joyce
|
6-1, 6-7, 6-10 |
2023-01-09 11:00am | L1 | GrkTS - Court 9 |
Kaleb Kelly
|
Gustaff Jones
|
6-4, 6-2 |
2023-01-09 11:00am | M7 | GrkTS - Court 10 |
Marlu van Wyk
|
Tristan Franas
|
6-7, 3-6 |