BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Nathan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
[2] | Niel van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[3] | Joshua Mijatovic | Elarduspark Primary | No | - | |
[4] | Luke Joyce | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Levi Marshall | ZA | Bakenkop Primary | No | - |
- | Evangelos Maimonis | ZA | Dainfern Country Club | No | - |
- | Stefan van der Merwe | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
- | Louis Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Ettienne Pienaar | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Philippe DeBruin | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
- | Jamie Mostert | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
- | Ryan Maré | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
- | Duvan Botha | ZA | Anton Van Wouw Primary | No | - |
- | Lothar Dedekind | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - | |
- | Ricus Lowe | Baillie Park Tennis Klub | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-28 10:30am | A2 | WAT - Court 6 |
Ettienne Pienaar
|
Lothar Dedekind
|
6-2, 6-1 |
2023-01-28 7:30am | A3 | WAT - Court 2 |
Joshua Mijatovic [3]
|
Duvan Botha
|
6-3, 6-0 |
2023-01-28 7:30am | A4 | WAT - Court 3 |
Ricus Lowe
|
Philippe DeBruin
|
6-2, 3-6, 10-5 |
2023-01-28 7:30am | A5 | WAT - Court 4 |
Louis Holtzhausen
|
Levi Marshall
|
6-1, 6-2 |
2023-01-28 7:30am | A6 | WAT - Court 5 |
Ryan Maré
|
Luke Joyce [4]
|
6-4, 6-4 |
2023-01-28 7:30am | A7 | WAT - Court 6 |
Stefan van der Merwe
|
Jamie Mostert
|
6-2, 6-0 |
2023-01-28 9:00am | A8 | WAT - Court 1 |
Evangelos Maimonis
|
Niel van der Walt [2]
|
6-3, 4-6, 12-10 |
N/A | A9 | WAT - Court 2 |
Nathan Wiggill [1]
(Did not play)
|
Ettienne Pienaar
|
Walkover |
2023-01-28 12:00pm | A10 | WAT - Court 3 |
Joshua Mijatovic [3]
|
Ricus Lowe
|
6-3, 7-6 |
2023-01-28 12:00pm | A11 | WAT - Court 4 |
Louis Holtzhausen
|
Ryan Maré
|
6-4, 6-2 |
2023-01-28 12:00pm | A12 | WAT - Court 5 |
Stefan van der Merwe
|
Evangelos Maimonis
(Ret.)
|
6-1, 3-1 Retired |
2023-01-29 7:30am | A13 | WAT - Court 1 |
Ettienne Pienaar
|
Joshua Mijatovic [3]
|
4-6, 6-3, 5-10 |
2023-01-29 7:30am | A14 | WAT - Court 2 |
Louis Holtzhausen
|
Stefan van der Merwe
|
5-7, 4-6 |
2023-01-29 12:00pm | A15 | WAT - Court 2 |
Joshua Mijatovic [3]
|
Stefan van der Merwe
|
4-6, 6-1, 10-8 |
2023-01-29 12:00pm | B1 | WAT - Court 3 |
Ettienne Pienaar
|
Louis Holtzhausen
|
6-1, 6-2 |
2023-01-29 7:30am | C1 | WAT - Court 3 |
Nathan Wiggill [1]
|
Ricus Lowe
|
6-4, 1-6, 3-10 |
2023-01-29 12:00pm | C3 | WAT - Court 4 |
Ricus Lowe
|
Ryan Maré
|
1-6, 3-6 |
2023-01-28 12:00pm | E2 | WAT - Court 6 |
Duvan Botha
|
Philippe DeBruin
|
6-2, 6-1 |
2023-01-28 1:30pm | E3 | WAT - Court 1 |
Levi Marshall
|
Luke Joyce [4]
|
6-4, 7-6 |
2023-01-28 1:30pm | E4 | WAT - Court 2 |
Jamie Mostert
|
Niel van der Walt [2]
|
6-3, 2-6, 5-10 |
2023-01-29 7:30am | E5 | WAT - Court 4 |
Lothar Dedekind
|
Duvan Botha
|
3-6, 2-6 |
2023-01-29 7:30am | E6 | WAT - Court 5 |
Levi Marshall
|
Niel van der Walt [2]
|
3-6, 1-6 |
2023-01-29 12:00pm | E7 | WAT - Court 5 |
Duvan Botha
|
Niel van der Walt [2]
|
2-6, 4-6 |
2023-01-29 12:00pm | F1 | WAT - Court 6 |
Lothar Dedekind
|
Levi Marshall
|
2-6, 7-5, 10-4 |
2023-01-29 7:30am | G2 | WAT - Court 6 |
Luke Joyce [4]
(Def.)
|
Jamie Mostert
|
|
N/A | G3 | WAT - Court 1 |
Philippe DeBruin
|
Jamie Mostert
(Did not play)
|
Walkover |