GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Winnie Masemola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[2] | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[3] | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[4] | Tanishka Pillay | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Alzé Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Atlegang Monnakgotla | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Joan McDonald | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
- | Mia De Wet | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
- | Rorisa Axé Jatto | Jeppe Quondam Tennis Club | No | - | |
- | Sadi Adams | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | Mary-Lee Matthys | ZA | River Ridge | No | - |
- | Nolwazi Mnguni | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Tala Hamze | No | - | ||
- | Keotshepile Moorosi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Tiffany Marx | Vastrap Primary School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-21 1:30pm | A1 | ATL - Court 1 |
Winnie Masemola [1]
|
Tala Hamze
|
6-2, 6-1 |
2023-04-21 1:30pm | A2 | ATL - Court 2 |
Mia De Wet
|
Nolwazi Mnguni
|
2-6, 4-6 |
2023-04-21 1:30pm | A3 | ATL - Court 3 |
Tanishka Pillay [4]
|
Alzé Meyer
|
3-6, 4-6 |
2023-04-21 1:30pm | A4 | ATL - Court 4 |
Sadi Adams
|
Keotshepile Moorosi
|
6-0, 6-1 |
2023-04-21 1:30pm | A5 | ATL - Court 5 |
Rorisa Axé Jatto
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-0, 6-1 |
2023-04-21 2:45pm | A6 | ATL - Court 1 |
Taylor WHITE
|
GIANA SMITH [3]
|
6-0, 1-6, 10-7 |
2023-04-21 2:45pm | A7 | ATL - Court 2 |
Camdyn Farah
|
Joan McDonald
|
6-4, 6-2 |
2023-04-21 2:45pm | A8 | ATL - Court 3 |
Mary-Lee Matthys
|
Yasmin Lombard [2]
|
4-6, 0-6 |
2023-04-22 9:15am | A9 | ATL - Court 2 |
Winnie Masemola [1]
|
Nolwazi Mnguni
|
6-1, 6-2 |
2023-04-22 9:15am | A10 | ATL - Court 3 |
Alzé Meyer
|
Sadi Adams
|
6-2, 6-1 |
2023-04-22 9:15am | A11 | ATL - Court 4 |
Rorisa Axé Jatto
|
Taylor WHITE
|
2-6, 1-6 |
2023-04-22 9:15am | A12 | ATL - Court 5 |
Camdyn Farah
|
Yasmin Lombard [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-04-22 11:45am | A13 | ATL - Court 4 |
Winnie Masemola [1]
|
Alzé Meyer
|
6-1, 6-3 |
2023-04-22 11:45am | A14 | ATL - Court 5 |
Taylor WHITE
|
Yasmin Lombard [2]
|
6-1, 7-5 |
2023-04-23 10:30am | A15 | ATL - Court 4 |
Winnie Masemola [1]
|
Taylor WHITE
|
6-2, 6-0 |
2023-04-23 10:30am | B1 | ATL - Court 5 |
Alzé Meyer
|
Yasmin Lombard [2]
|
6-2, 6-3 |
2023-04-23 8:00am | C1 | ATL - Court 1 |
Nolwazi Mnguni
|
Sadi Adams
|
6-0, 6-1 |
2023-04-23 8:00am | C2 | ATL - Court 2 |
Rorisa Axé Jatto
|
Camdyn Farah
|
6-2, 6-4 |
2023-04-23 11:45am | C3 | ATL - Court 1 |
Nolwazi Mnguni
|
Rorisa Axé Jatto
|
6-1, 6-2 |
2023-04-23 11:45am | D1 | ATL - Court 2 |
Sadi Adams
|
Camdyn Farah
|
4-6, 6-1, 7-10 |
N/A | E1 | ATL - Court 1 |
Tala Hamze
|
Mia De Wet
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | E2 | ATL - Court 2 |
Tanishka Pillay [4]
(Did not play)
|
Keotshepile Moorosi
|
Walkover |
2023-04-22 10:30am | E3 | ATL - Court 5 |
Atlegang Monnakgotla
|
GIANA SMITH [3]
|
1-6, 2-6 |
2023-04-22 11:45am | E4 | ATL - Court 1 |
Joan McDonald
|
Mary-Lee Matthys
|
5-7, 6-3, 7-10 |
2023-04-23 8:00am | E5 | ATL - Court 3 |
Tala Hamze
|
Keotshepile Moorosi
|
6-1, 6-0 |
2023-04-23 8:00am | E6 | ATL - Court 4 |
GIANA SMITH [3]
|
Mary-Lee Matthys
|
6-0, 6-1 |
2023-04-23 11:45am | E7 | ATL - Court 3 |
Tala Hamze
|
GIANA SMITH [3]
|
6-3, 1-6, 6-10 |
2023-04-23 11:45am | F1 | ATL - Court 4 |
Keotshepile Moorosi
|
Mary-Lee Matthys
|
1-6, 0-6 |
N/A | G2 | ATL - Court 5 |
Atlegang Monnakgotla
(Did not play)
|
Joan McDonald
|
Walkover |