GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Lily Haley | ZA | Umhlali Preparatory School | No | - |
[2] | Gabriella Coetzee | JL's Juniors Club | No | - | |
[3] | Lika Claassens | Oranje Meisieskool | No | - | |
[4] | Lea Dube | ZA | St. Mary's Kloof High | No | - |
[5] | Mandie Claassens | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[6] | Winnie Masemola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[7] | Liyabukwa Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
[8] | Nkazimulo Sigasa | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
[9] | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[10] | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[11] | Kamogelo Mponwana | ZA | Louis Trichardt Tennis Club | No | - |
[12] | Gaby Nicholson | ZA | Hilton Tennis Club | No | - |
[13] | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
[14] | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
[15] | Kutlwano Maremeni | ZA | Curro Salt Rock | No | - |
[16] | Alzé Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Felicia Ouko | EXTREME TENNIS | No | - | |
- | Paula Ouko | KE | EXTREME TENNIS | No | - |
- | Ashley Mhandu | Polokwane Tennis Club | No | - | |
- | Reese Esterhuizen | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
- | Zoey Retief | Pretoria Oos Primary | No | - | |
- | Idara Usen | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Liah Lucila Leon Rodriguez | Curro Heuwelkruin Primary | No | - | |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
- | Disha Sudhakar | IN | German Country Club | No | - |
- | Nelia Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Bokamoso Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Juliette Jarlet | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Tanishka Pillay | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Thandolwethu Ngwenya | ZA | No | - | |
- | Sadi Adams | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | Nolwazi Mnguni | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Mahlako Legare | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Chloe Schutte | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Joan McDonald | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Onkagile Sefolo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Botshelo Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Alani Nel | Kathu Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-07-09 8:00am | A2 | ATL - Court 1 |
Bokamoso Malapane
|
Chloe Schutte
|
3-6, 3-6 |
2023-07-09 8:00am | A15 | ATL - Court 2 |
Nolwazi Mnguni
|
Joan McDonald
|
6-1, 6-0 |
2023-07-09 8:00am | A19 | ATL - Court 3 |
Ashley Mhandu
|
Liah Lucila Leon Rodriguez
|
2-6, 6-7(2) |
2023-07-09 8:00am | A23 | ATL - Court 4 |
Botshelo Malapane
|
Zoey Retief
|
3-6, 1-6 |
2023-07-09 8:00am | A31 | ATL - Court 5 |
Mahlako Legare
|
Onkagile Sefolo
|
0-6, 1-6 |
2023-07-09 11:00am | A33 | ATL - Court 5 |
Lily Haley [1]
|
Chloe Schutte
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 8:00am | A34 | ATL - Court 6 |
Reese Esterhuizen
|
Taylor WHITE [13]
|
0-6, 0-6 |
2023-07-09 9:30am | A35 | ATL - Court 1 |
Alzé Meyer [16]
|
Nelia Holtzhausen
|
6-1, 6-1 |
2023-07-09 9:30am | A36 | ATL - Court 2 |
Camdyn Farah
|
Mandie Claassens [5]
|
0-6, 2-6 |
2023-07-09 9:30am | A37 | ATL - Court 3 |
Lika Claassens [3]
|
Disha Sudhakar
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 9:30am | A38 | ATL - Court 4 |
Sadi Adams
|
Gaby Nicholson [12]
|
1-6, 1-6 |
2023-07-09 9:30am | A39 | ATL - Court 5 |
Yasmin Lombard [9]
|
Idara Usen
|
6-0, 6-2 |
2023-07-09 11:00am | A40 | ATL - Court 6 |
Nolwazi Mnguni
|
Liyabukwa Magigaba [7]
|
6-0, 6-4 |
2023-07-09 9:30am | A41 | ATL - Court 6 |
Winnie Masemola [6]
|
Juliette Jarlet
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 12:30pm | A42 | ATL - Court 3 |
Liah Lucila Leon Rodriguez
|
Genevieve Goodchild [14]
|
7-5, 6-4 |
2023-07-09 11:00am | A43 | ATL - Court 1 |
Kamogelo Mponwana [11]
|
Paula Ouko
|
6-3, 6-2 |
2023-07-09 12:30pm | A44 | ATL - Court 4 |
Zoey Retief
|
Lea Dube [4]
|
1-6, 0-6 |
2023-07-09 11:00am | A45 | ATL - Court 2 |
Nkazimulo Sigasa [8]
|
Felicia Ouko
|
3-6, 6-2, 3-6 |
2023-07-09 11:00am | A46 | ATL - Court 3 |
Thandolwethu Ngwenya
|
Kutlwano Maremeni [15]
|
1-6, 2-6 |
2023-07-09 11:00am | A47 | ATL - Court 4 |
GIANA SMITH [10]
|
Tanishka Pillay
|
6-2, 6-0 |
2023-07-09 12:30pm | A48 | ATL - Court 5 |
Onkagile Sefolo
|
Gabriella Coetzee [2]
|
0-6, 2-6 |
2023-07-10 9:30am | A49 | ATL - Court 1 |
Lily Haley [1]
|
Taylor WHITE [13]
|
6-0, 6-0 |
2023-07-10 9:30am | A50 | ATL - Court 2 |
Alzé Meyer [16]
|
Mandie Claassens [5]
|
2-6, 3-6 |
2023-07-10 9:30am | A51 | ATL - Court 3 |
Lika Claassens [3]
|
Gaby Nicholson [12]
|
6-1, 6-1 |
2023-07-10 9:30am | A52 | ATL - Court 4 |
Yasmin Lombard [9]
|
Nolwazi Mnguni
|
0-6, 3-6 |
2023-07-10 11:00am | A53 | ATL - Court 1 |
Winnie Masemola [6]
|
Liah Lucila Leon Rodriguez
|
6-0, 6-1 |
2023-07-10 11:00am | A54 | ATL - Court 2 |
Kamogelo Mponwana [11]
|
Lea Dube [4]
|
1-6, 2-6 |
2023-07-10 11:00am | A55 | ATL - Court 3 |
Felicia Ouko
|
Kutlwano Maremeni [15]
|
6-1, 6-3 |
2023-07-10 11:00am | A56 | ATL - Court 4 |
GIANA SMITH [10]
|
Gabriella Coetzee [2]
|
3-6, 4-6 |
2023-07-11 9:30am | A57 | ATL - Court 2 |
Lily Haley [1]
|
Mandie Claassens [5]
|
6-2, 6-1 |
2023-07-11 9:30am | A58 | ATL - Court 3 |
Lika Claassens [3]
|
Nolwazi Mnguni
|
6-0, 6-0 |
2023-07-11 9:30am | A59 | ATL - Court 4 |
Winnie Masemola [6]
|
Lea Dube [4]
|
6-7(5), 1-6 |
2023-07-11 9:30am | A60 | ATL - Court 1 |
Felicia Ouko
|
Gabriella Coetzee [2]
|
2-6, 1-6 |
2023-07-12 9:30am | A61 | GEHQ - Court 3 |
Lily Haley [1]
|
Lika Claassens [3]
|
6-2, 6-2 |
N/A | A62 | GEHQ - Court 4 |
Lea Dube [4]
|
Gabriella Coetzee [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-13 9:30am | A63 | GEHQ - Court 14 |
Lily Haley [1]
|
Lea Dube [4]
|
6-3, 6-4 |
2023-07-12 8:00am | C1 | ATL - Court 1 |
Mandie Claassens [5]
|
Nolwazi Mnguni
|
6-2, 6-1 |
2023-07-12 8:00am | C2 | ATL - Court 2 |
Winnie Masemola [6]
|
Felicia Ouko
|
6-2, 7-5 |
2023-07-12 12:30pm | C3 | ATL - Court 2 |
Mandie Claassens [5]
|
Winnie Masemola [6]
|
2-6, 0-6 |
2023-07-12 12:30pm | D1 | ATL - Court 4 |
Nolwazi Mnguni
|
Felicia Ouko
|
1-6, 0-6 |
2023-07-11 8:00am | E1 | ATL - Court 2 |
Taylor WHITE [13]
|
Alzé Meyer [16]
|
6-2, 6-2 |
2023-07-11 8:00am | E2 | ATL - Court 3 |
Gaby Nicholson [12]
|
Yasmin Lombard [9]
|
6-3, 6-2 |
2023-07-11 8:00am | E3 | ATL - Court 4 |
Liah Lucila Leon Rodriguez
|
Kamogelo Mponwana [11]
|
6-4, 6-3 |
2023-07-11 8:00am | E4 | ATL - Court 5 |
Kutlwano Maremeni [15]
|
GIANA SMITH [10]
|
2-6, 1-6 |
2023-07-12 8:00am | E5 | ATL - Court 3 |
Taylor WHITE [13]
|
Gaby Nicholson [12]
|
6-1, 6-2 |
2023-07-12 8:00am | E6 | ATL - Court 4 |
Liah Lucila Leon Rodriguez
|
GIANA SMITH [10]
|
1-6, 2-6 |
2023-07-12 12:30pm | E7 | ATL - Court 3 |
Taylor WHITE [13]
|
GIANA SMITH [10]
|
2-6, 1-6 |
2023-07-12 12:30pm | F1 | ATL - Court 4 |
Gaby Nicholson [12]
|
Liah Lucila Leon Rodriguez
|
6-4, 7-5 |
2023-07-12 8:00am | G1 | ATL - Court 5 |
Alzé Meyer [16]
|
Yasmin Lombard [9]
|
6-0, 6-1 |
2023-07-12 9:30am | G2 | ATL - Court 1 |
Kamogelo Mponwana [11]
|
Kutlwano Maremeni [15]
|
6-3, 6-1 |
2023-07-12 12:30pm | G3 | ATL - Court 1 |
Alzé Meyer [16]
|
Kamogelo Mponwana [11]
|
1-6, 2-6 |
2023-07-12 2:00pm | H1 | ATL - Court 2 |
Yasmin Lombard [9]
|
Kutlwano Maremeni [15]
|
6-1, 6-1 |
2023-07-10 8:00am | I1 | ATL - Court 1 |
Chloe Schutte
|
Reese Esterhuizen
|
6-0, 7-5 |
2023-07-10 8:00am | I2 | ATL - Court 2 |
Nelia Holtzhausen
|
Camdyn Farah
|
3-6, 1-6 |
2023-07-10 8:00am | I3 | ATL - Court 3 |
Disha Sudhakar
|
Sadi Adams
|
6-1, 6-4 |
2023-07-10 8:00am | I4 | ATL - Court 4 |
Idara Usen
|
Liyabukwa Magigaba [7]
|
3-6, 4-6 |
2023-07-10 8:00am | I5 | ATL - Court 5 |
Juliette Jarlet
|
Genevieve Goodchild [14]
|
2-6, 0-6 |
2023-07-10 12:30pm | I6 | ATL - Court 5 |
Paula Ouko
|
Zoey Retief
|
6-7, 5-7 |
N/A | I7 | - |
Nkazimulo Sigasa [8]
(Did not play)
|
Thandolwethu Ngwenya
|
Walkover |
2023-07-10 12:30pm | I8 | ATL - Court 4 |
Tanishka Pillay
|
Onkagile Sefolo
|
2-6, 2-6 |
2023-07-11 12:30pm | I9 | ATL - Court 1 |
Chloe Schutte
|
Camdyn Farah
|
3-6, 2-6 |
2023-07-11 11:00am | I10 | ATL - Court 3 |
Disha Sudhakar
|
Liyabukwa Magigaba [7]
|
6-2, 4-6, 8-10 |
2023-07-11 11:00am | I11 | ATL - Court 4 |
Genevieve Goodchild [14]
|
Zoey Retief
|
6-0, 6-1 |
2023-07-11 11:00am | I12 | ATL - Court 2 |
Thandolwethu Ngwenya
|
Onkagile Sefolo
|
1-6, 1-6 |
2023-07-12 9:30am | I13 | ATL - Court 2 |
Camdyn Farah
|
Liyabukwa Magigaba [7]
|
7-5, 0-6, 5-10 |
2023-07-12 9:30am | I14 | ATL - Court 3 |
Genevieve Goodchild [14]
|
Onkagile Sefolo
|
5-7, 6-4, 10-6 |
2023-07-12 2:00pm | I15 | ATL - Court 3 |
Liyabukwa Magigaba [7]
|
Genevieve Goodchild [14]
|
6-0, 4-6, 7-10 |
2023-07-12 2:00pm | J1 | ATL - Court 4 |
Camdyn Farah
|
Onkagile Sefolo
|
3-6, 1-6 |
2023-07-12 9:30am | K1 | ATL - Court 4 |
Chloe Schutte
|
Disha Sudhakar
|
6-1, 6-4 |
2023-07-12 9:30am | K2 | ATL - Court 5 |
Zoey Retief
|
Thandolwethu Ngwenya
|
6-0, 6-1 |
2023-07-12 2:00pm | K3 | ATL - Court 1 |
Chloe Schutte
|
Zoey Retief
|
1-6, 2-6 |
2023-07-12 3:30pm | L1 | ATL - Court 3 |
Disha Sudhakar
|
Thandolwethu Ngwenya
|
6-1, 6-0 |
2023-07-11 11:00am | M1 | ATL - Court 1 |
Reese Esterhuizen
|
Nelia Holtzhausen
|
7-5, 6-2 |
2023-07-11 12:30pm | M2 | ATL - Court 2 |
Sadi Adams
|
Idara Usen
|
4-6, 3-6 |
2023-07-11 8:00am | M3 | ATL - Court 1 |
Juliette Jarlet
|
Paula Ouko
|
2-6, 0-6 |
2023-07-12 11:00am | M5 | ATL - Court 2 |
Reese Esterhuizen
|
Idara Usen
|
2-6, 2-6 |
N/A | M6 | ATL - Court 3 |
Paula Ouko
|
Tanishka Pillay
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-12 3:30pm | M7 | ATL - Court 4 |
Idara Usen
|
Paula Ouko
|
6-2, 6-2 |
2023-07-12 11:00am | O1 | ATL - Court 4 |
Nelia Holtzhausen
|
Sadi Adams
|
0-6, 2-6 |
N/A | O3 | ATL - Court 1 |
Sadi Adams
|
Juliette Jarlet
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-10 12:30pm | Q27 | ATL - Court 1 |
Ashley Mhandu
|
Botshelo Malapane
|
6-4, 4-6, 7-10 |
2023-07-11 12:30pm | Q29 | ATL - Court 4 |
Bokamoso Malapane
|
Joan McDonald
|
2-6, 4-6 |
2023-07-11 9:30am | Q30 | ATL - Court 5 |
Botshelo Malapane
|
Mahlako Legare
|
6-3, 6-4 |
2023-07-11 3:00pm | Q31 | ATL - Court 4 |
Joan McDonald
|
Botshelo Malapane
|
6-4, 5-7, 4-10 |
2023-07-11 3:00pm | R1 | ATL - Court 3 |
Bokamoso Malapane
|
Mahlako Legare
|
6-1, 6-3 |