BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
[2] | Tshenolo Letsapa | ZA | No | - | |
[3] | Blayne Nel | ZA | Rustenburg Tennis club | No | - |
[4] | Aldo Luttig | Eldoraigne Tennis Club | No | - | |
- | Ekene Mwim | ZA | Waterkloof Primary | No | - |
- | Zachary Joyce | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | Cole Joyce | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Luke Hart | Grayston Prep Tennis | No | - | |
- | Matthew Cerff | Morningside Country Club | No | - | |
- | Joshua Hoffman | ZA | Nelspruit Hoerskool | No | - |
- | Andrew Cerff | ZA | Morningside Country Club | No | - |
- | Jordan Soupionas | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Phillip Labuschagne | ZA | Maragon Private School | No | - |
- | Rupert Naude | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Zander de Wet | ZA | Groenkloof Tennis Stadium | No | - |
- | Leo James Butler | Anton Van Wouw Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-12-11 8:00am | A1 | Tuks - Court 8 |
Unathi Gabelane [1]
|
Ekene Mwim
|
6-0, 6-1 |
2023-12-11 8:00am | A2 | Tuks - Court 9 |
Leo James Butler
|
Zachary Joyce
|
3-6, 1-6 |
2023-12-11 8:00am | A3 | Tuks - Court 10 |
Blayne Nel [3]
|
Phillip Labuschagne
|
6-1, 6-2 |
2023-12-11 8:00am | A4 | Tuks - Court 11 |
Andrew Cerff
|
Joshua Hoffman
|
3-6, 1-6 |
2023-12-11 8:00am | A5 | Tuks - Court 12 |
Cole Joyce
|
Rupert Naude
|
7-6(1), 3-6, 10-0 |
2023-12-11 8:00am | A6 | Tuks - Court 13 |
Jordan Soupionas
|
Aldo Luttig [4]
|
3-6, 1-6 |
2023-12-11 8:00am | A7 | Tuks - Court 14 |
Luke Hart
|
Zander de Wet
|
2-6, 0-6 |
2023-12-11 8:00am | A8 | Tuks - Court 15 |
Matthew Cerff
|
Tshenolo Letsapa [2]
|
2-6, 2-6 |
2023-12-11 12:30pm | A9 | Tuks - Court 8 |
Unathi Gabelane [1]
|
Zachary Joyce
|
6-2, 6-2 |
2023-12-11 12:30pm | A10 | Tuks - Court 9 |
Blayne Nel [3]
|
Joshua Hoffman
|
6-4, 6-1 |
2023-12-11 12:30pm | A11 | Tuks - Court 10 |
Cole Joyce
|
Aldo Luttig [4]
|
6-4, 6-0 |
2023-12-11 12:30pm | A12 | Tuks - Court 11 |
Zander de Wet
|
Tshenolo Letsapa [2]
|
2-6, 2-6 |
2023-12-12 8:00am | A13 | Tuks - Court 1 |
Unathi Gabelane [1]
|
Blayne Nel [3]
|
6-3, 5-7, 5-10 |
2023-12-12 8:00am | A14 | Tuks - Court 2 |
Cole Joyce
|
Tshenolo Letsapa [2]
|
6-4, 4-6, 2-10 |
2023-12-13 8:00am | A15 | Tuks - Court 12 |
Blayne Nel [3]
|
Tshenolo Letsapa [2]
|
6-1, 6-1 |
2023-12-13 9:30am | B1 | Tuks - Court 1 |
Unathi Gabelane [1]
|
Cole Joyce
|
6-4, 6-1 |
2023-12-12 8:00am | C1 | Tuks - Court 3 |
Zachary Joyce
|
Joshua Hoffman
|
1-6, 0-6 |
2023-12-12 8:00am | C2 | Tuks - Court 4 |
Aldo Luttig [4]
|
Zander de Wet
|
4-6, 0-6 |
2023-12-13 9:30am | C3 | Tuks - Court 2 |
Joshua Hoffman
|
Zander de Wet
|
6-2, 6-0 |
2023-12-13 9:30am | D1 | Tuks - Court 3 |
Zachary Joyce
|
Aldo Luttig [4]
|
6-3, 6-3 |
2023-12-11 12:30pm | E1 | Tuks - Court 12 |
Ekene Mwim
|
Leo James Butler
|
7-6(2), 6-0 |
2023-12-11 12:30pm | E2 | Tuks - Court 13 |
Phillip Labuschagne
|
Andrew Cerff
|
6-0, 6-4 |
2023-12-11 12:30pm | E3 | Tuks - Court 14 |
Rupert Naude
|
Jordan Soupionas
|
5-7, 6-2, 11-13 |
N/A | E4 | Tuks - Court 15 |
Luke Hart
|
Matthew Cerff
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-12 8:00am | E5 | Tuks - Court 5 |
Ekene Mwim
|
Phillip Labuschagne
|
3-6, 4-6 |
2023-12-12 8:00am | E6 | Tuks - Court 6 |
Jordan Soupionas
|
Luke Hart
|
6-0, 4-6, 6-10 |
2023-12-13 9:30am | E7 | Tuks - Court 4 |
Phillip Labuschagne
|
Luke Hart
|
6-1, 6-2 |
2023-12-13 9:30am | F1 | Tuks - Court 5 |
Ekene Mwim
|
Jordan Soupionas
|
6-3, 6-0 |
2023-12-12 8:00am | G1 | Tuks - Court 7 |
Leo James Butler
|
Andrew Cerff
|
6-2, 6-1 |
2023-12-12 8:00am | G2 | Tuks - Court 8 |
Rupert Naude
|
Matthew Cerff
|
3-6, 4-6 |
2023-12-13 9:30am | G3 | Tuks - Court 6 |
Leo James Butler
|
Matthew Cerff
|
6-4, 6-3 |
2023-12-13 9:30am | H1 | Tuks - Court 7 |
Andrew Cerff
|
Rupert Naude
|
4-6, 0-6 |