WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Sarah MILLARD | Randburg Tennis Club | No | - | |
[2] | Tracey BULMER | Marks Park Sports Club | No | - | |
[3] | Amy BLOCH | Bedfordview Country Club | No | - | |
[4] | Anastasia PESIC | Selection Park Tennis Club | No | - | |
[5] | Larize NEL | Sasolburg High | No | - | |
[6] | Maud TSAURA | No | - | ||
[7] | Abner DICKSON | ZA | Arthur Ashe Tennis Club | No | - |
[8] | Angela GEORGIEVA | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Vega Horberg | Dainfern Country Club | No | - | |
- | Elanie BRAND | ZA | Pukke Tennis Club | No | - |
- | Anke Malan | Rustenburg High | No | - | |
- | Martina GARNEVSKA | ZA | No | - | |
- | Thanica GAGIANO | Rustenburg High | No | - | |
- | Angela Ndhlovu | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Candice MAKOALA | ZA | Arthur Ashe Tennis Club | No | - |
- | Karla Kruger | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Alexis Tensfeldt | ZA | Dainfern Tennis Club | No | - |
- | Kutlwano Mokhethi | ZA | No | - | |
- | Keitumetse Khwinana | ZA | Atteridgevile Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-04-19 10:30am | A2 | Marks - Court 5 |
Keitumetse Khwinana
|
Thanica GAGIANO
|
0-6, 0-6 |
2019-04-19 10:30am | A7 | Marks - Court 6 |
Angela Ndhlovu
|
Martina GARNEVSKA
|
2-6, 0-6 |
2019-04-19 10:30am | A14 | Marks - Court 7 |
Anke Malan
|
Elanie BRAND
|
0-6, 0-6 |
2019-04-19 2:15pm | A17 | Marks - Court 2 |
Sarah MILLARD [1]
|
Thanica GAGIANO
(Ret.)
|
6-0, 5-0 Retired |
2019-04-19 2:15pm | A18 | Marks - Court 3 |
Karla Kruger
|
Abner DICKSON [7]
|
2-6, 3-6 |
2019-04-19 2:15pm | A19 | Marks - Court 4 |
Amy BLOCH [3]
|
Alexis Tensfeldt
|
3-6, 4-6 |
2019-04-19 2:15pm | A20 | Marks - Court 5 |
Martina GARNEVSKA
|
Angela GEORGIEVA [8]
|
0-6, 0-6 |
2019-04-19 2:15pm | A21 | Marks - Court 6 |
Maud TSAURA [6]
|
Kutlwano Mokhethi
|
6-1, 6-1 |
2019-04-19 2:15pm | A22 | Marks - Court 7 |
Candice MAKOALA
|
Anastasia PESIC [4]
|
3-6, 0-6 |
2019-04-19 2:15pm | A23 | Marks - Court 8 |
Larize NEL [5]
|
Elanie BRAND
(Ret.)
|
6-0 Retired |
2019-04-19 2:15pm | A24 | Marks - Court 9 |
Vega Horberg
|
Tracey BULMER [2]
|
1-6, 0-6 |
2019-04-20 8:00am | A25 | Marks - Court 4 |
Sarah MILLARD [1]
|
Abner DICKSON [7]
|
6-1, 6-0 |
2019-04-20 8:00am | A26 | Marks - Court 9 |
Alexis Tensfeldt
|
Angela GEORGIEVA [8]
|
2-6, 0-6 |
2019-04-20 8:00am | A27 | Marks - Court 10 |
Maud TSAURA [6]
|
Anastasia PESIC [4]
|
2-6, 3-6 |
2019-04-20 9:15am | A28 | Marks - Court 2 |
Larize NEL [5]
|
Tracey BULMER [2]
|
0-6, 1-6 |
2019-04-21 8:00am | A29 | Marks - Court 6 |
Sarah MILLARD [1]
|
Angela GEORGIEVA [8]
|
3-6, 1-6 |
2019-04-21 8:00am | A30 | Marks - Court 7 |
Anastasia PESIC [4]
|
Tracey BULMER [2]
|
5-7, 6-7 |
2019-04-22 10:30am | A31 | Marks - Court 1 |
Angela GEORGIEVA [8]
|
Tracey BULMER [2]
|
|
2019-04-22 9:15am | B1 | Marks - Court 9 |
Sarah MILLARD [1]
|
Anastasia PESIC [4]
|
|
N/A | C1 | Marks - Court 9 |
Abner DICKSON [7]
|
Alexis Tensfeldt
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-21 10:30am | C2 | Marks - Court 10 |
Maud TSAURA [6]
|
Larize NEL [5]
|
1-6, 1-6 |
2019-04-22 9:15am | C3 | Marks - Court 10 |
Abner DICKSON [7]
|
Larize NEL [5]
|
|
2019-04-20 10:30am | E2 | Marks - Court 1 |
Amy BLOCH [3]
|
Martina GARNEVSKA
|
6-1, 6-1 |
N/A | E3 | Marks - Court 2 |
Kutlwano Mokhethi
|
Candice MAKOALA
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-21 11:45am | E5 | Marks - Court 1 |
Karla Kruger
|
Amy BLOCH [3]
|
1-6, 0-6 |
2019-04-21 11:45am | E6 | Marks - Court 2 |
Kutlwano Mokhethi
|
Vega Horberg
|
2-6, 2-6 |
2019-04-22 10:30am | E7 | Marks - Court 9 |
Amy BLOCH [3]
|
Vega Horberg
|
|
2019-04-22 10:30am | F1 | Marks - Court 10 |
Karla Kruger
|
Kutlwano Mokhethi
|
|
2019-04-20 10:30am | I13 | Marks - Court 3 |
Keitumetse Khwinana
|
Angela Ndhlovu
|
0-6, 0-6 |
2019-04-21 11:45am | I15 | Marks - Court 3 |
Angela Ndhlovu
|
Anke Malan
|
3-6, 6-2, 10-7 |
TBD | - |
|
|