MS Qualifying
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Vuyolwethu Qeqe | ZA | Parow Tennis Club | No | - |
[2] | Roelof Rheeder | Garsfontein High | No | - | |
[3] | Waldo MOOLMAN | Rustenburg High | No | - | |
[4] | Buhle Qina | No | - | ||
[5] | James ANDERSON | ZA | Great Tennis | No | - |
[6] | Olwethu Socishe | ZA | No | - | |
[7] | Jacques Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
[8] | Babalo Mlata | ZA | No | - | |
- | Renito FORTUIN | Paarl Hugenote | No | - | |
- | Andreas Coxson | Plumstead Tennis Club | No | - | |
- | Ryan Roelofse | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | hlelokuhle matika | Advantage Primary | No | - | |
- | Christos Tripodis | ZA | Oval Tennis Club | No | - |
- | Christiaan Bell | Parys High School | No | - | |
- | Herman WOEST | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
- | Ethan GOLDBERG | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Ryan Lister-James | ZA | Prospect Tennis Club | No | - |
- | Rufus FLORIN | GB | Constantia Tennis Club | No | - |
- | Luc BREWIS | Paul Roos Gimnasium | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-12-17 9:15am | A6 | RTC - court 1 |
Andreas Coxson
|
Ethan GOLDBERG
|
6-0, 6-1 |
2019-12-17 9:15am | A7 | RTC - Court 2 |
Luc BREWIS
|
Herman WOEST
|
6-1, 6-0 |
2019-12-17 9:15am | A14 | RTC - Court 3 |
Ryan Lister-James
|
Rufus FLORIN
(Ret.)
|
6-3, 4-1 Retired |
2019-12-17 9:15am | A17 | RTC - Court 4 |
Vuyolwethu Qeqe [1]
|
Christos Tripodis
|
4-6, 6-2, 8-10 |
N/A | A18 | RTC - Court 5 |
Ryan Roelofse
(Did not play)
|
Olwethu Socishe [6]
|
Walkover |
2019-12-17 11:45am | A19 | RTC - court 1 |
Waldo MOOLMAN [3]
|
Andreas Coxson
|
1-6, 0-6 |
2019-12-17 11:45am | A20 | RTC - Court 2 |
Luc BREWIS
|
Babalo Mlata [8]
|
6-1, 6-0 |
N/A | A21 | RTC - Court 6 |
James ANDERSON [5]
|
Renito FORTUIN
(Did not play)
|
Walkover |
2019-12-17 9:15am | A22 | RTC - Court 7 |
Christiaan Bell
|
Buhle Qina [4]
|
4-6, 6-3, 11-9 |
2019-12-17 11:45am | A23 | RTC - Court 3 |
Jacques Boshoff [7]
|
Ryan Lister-James
|
5-7, 6-1, 6-10 |
2019-12-17 9:15am | A24 | RTC - Court 8 |
hlelokuhle matika
|
Roelof Rheeder [2]
|
0-6, 2-6 |
TBD | D1 | - |
|
|
|
2019-12-18 1:00pm | E2 | RTC - Court 5 |
Waldo MOOLMAN [3]
|
Babalo Mlata [8]
|
2-6, 3-6 |
2019-12-18 1:00pm | E4 | RTC - Court 7 |
Jacques Boshoff [7]
|
hlelokuhle matika
|
6-1, 6-2 |
2019-12-19 10:30am | E5 | PINE - Court 6 |
Vuyolwethu Qeqe [1]
|
Babalo Mlata [8]
|
7-5, 4-6, 10-6 |
2019-12-19 10:30am | E6 | PINE - Court 7 |
Buhle Qina [4]
|
Jacques Boshoff [7]
|
6-4, 6-3 |
2019-12-19 1:00pm | E7 | PINE - Court 3 |
Vuyolwethu Qeqe [1]
|
Buhle Qina [4]
|
1-6, 3-6 |
2019-12-19 1:00pm | F1 | PINE - Court 4 |
Babalo Mlata [8]
|
Jacques Boshoff [7]
|
0-6, 2-6 |
2019-12-19 10:30am | G3 | PINE - Court 8 |
Waldo MOOLMAN [3]
|
hlelokuhle matika
|
6-0, 6-2 |
2019-12-18 9:15am | I10 | RTC - Court 8 |
Ethan GOLDBERG
|
Herman WOEST
|
6-7(2), 1-6 |