BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jordan GEORGIEV | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
[2] | Cornel LIEBENBERG | ZA | Grey College High | No | - |
[3] | Kyle Erwee | ZA | Garsfontein Hoerskool | No | - |
[4] | Boitshepo Maake | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
[5] | Daniel CALVER | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[6] | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | No | - |
[7] | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | No | - |
[8] | Rethabile Rakgole | ZA | Alberton High | No | - |
- | Alternate 4 | Yes | Luke HUTCHISON | ||
- | Alternate 2 | Yes | Shilombe Maluleka | ||
- | Mikhail Vala | Crawford Primary | No | - | |
- | Dian Naude | ZA | Hoërskool Randburg | No | - |
- | MARK AGGENBACH | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Matthew BEZUIDENHOUT | |
- | Lian Du Toit | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Tshenolo Mosenogi | Arthur Ashe Tennis Club | No | - | |
- | Kyle Nel | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Rico Du Plessis | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Gerald Kruger | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Mayibongwe Ngubane | No | - | ||
- | Conrad Beneke | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Ntando Norman Nyathi | No | - | ||
- | Alexander Hristov | ZA | No | - | |
- | Joshua CROWIE | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
- | Zander DE JAGER | ZA | Witfield Tennis Club | No | - |
- | Muhammad VALLY | ZA | No | - | |
- | Wikus Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
- | Yusuf ASVAT | ZA | No | - | |
- | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Jan-Hendrik Bester | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Shilombe Maluleka | ZA | Atteridgevile Tennis Club | No | - |
- | Matthew BEZUIDENHOUT | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
- | Luke HUTCHISON | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-12-18 8:00am | A1 | EPTC - Court 5 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Mikhail Vala
|
6-0, 6-1 |
N/A | A2 | - |
Alternate 4
(Did not play)
|
Heinrich WASSERFALL
|
Walkover |
2020-12-18 8:00am | A3 | EPTC - Court 7 |
Mayibongwe Ngubane
|
Refentse Ramokgola
|
6-7, 6-3, 4-6 |
2020-12-18 8:00am | A4 | EPTC - Court 8 |
Dian Naude
|
Jandré VILJOEN [6]
|
3-6, 1-6 |
2020-12-18 9:30am | A5 | EPTC - Court 9 |
Kyle Erwee [3]
|
Rudiger Dusselberg
|
6-2, 5-7, 6-3 |
N/A | A6 | - |
Kyle Nel
(Did not play)
|
Tshenolo Mosenogi
|
Walkover |
2020-12-18 9:30am | A7 | EPTC - Court 11 |
Alexander Hristov
|
Rico Du Plessis
|
7-6, 6-3 |
2020-12-18 9:30am | A8 | EPTC - Court 12 |
Gerald Kruger
|
Rethabile Rakgole [8]
|
6-4, 4-6, 5-7 |
2020-12-18 9:30am | A9 | EPTC - Court 13 |
Daniel CALVER [5]
|
Conrad Beneke
|
7-5, 6-0 |
2020-12-18 9:30am | A10 | EPTC - Court 14 |
Ntando Norman Nyathi
|
MARK AGGENBACH
|
3-6, 1-6 |
2020-12-18 9:30am | A11 | EPTC - Court 15 |
Joshua CROWIE
|
Lian Du Toit
|
3-6, 7-5, 6-7 |
N/A | A12 | - |
Alternate 2
(Did not play)
|
Boitshepo Maake [4]
|
Walkover |
N/A | A13 | - |
Wernich ROSSOUW [7]
|
Yusuf ASVAT
(Did not play)
|
Walkover |
2020-12-18 9:30am | A14 | EPTC - Court 1 |
Jan-Hendrik Bester
|
Muhammad VALLY
|
0-6, 0-6 |
N/A | A15 | - |
Alternate 1
(Did not play)
|
Zander DE JAGER
|
Walkover |
2020-12-18 9:30am | A16 | EPTC - Court 3 |
Wikus Boshoff
|
Cornel LIEBENBERG [2]
|
4-6, 2-6 |
2020-12-19 9:30am | A17 | EPTC - Court 6 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Heinrich WASSERFALL
|
6-4, 6-2 |
2020-12-19 9:30am | A18 | EPTC - Court 7 |
Refentse Ramokgola
|
Jandré VILJOEN [6]
|
2-6, 2-6 |
2020-12-19 9:30am | A19 | EPTC - Court 8 |
Kyle Erwee [3]
|
Tshenolo Mosenogi
|
6-0, 6-1 |
2020-12-19 11:00am | A20 | EPTC - Court 5 |
Alexander Hristov
|
Rethabile Rakgole [8]
|
0-6, 0-6 |
2020-12-19 11:00am | A21 | EPTC - Court 9 |
Daniel CALVER [5]
|
MARK AGGENBACH
|
6-1, 6-2 |
2020-12-19 11:00am | A22 | EPTC - Court 10 |
Lian Du Toit
|
Boitshepo Maake [4]
|
3-6, 6-4, 6-3 |
2020-12-19 11:00am | A23 | EPTC - Court 11 |
Wernich ROSSOUW [7]
|
Muhammad VALLY
|
6-2, 6-1 |
2020-12-19 11:00am | A24 | EPTC - Court 12 |
Zander DE JAGER
|
Cornel LIEBENBERG [2]
|
2-6, 1-6 |
N/A | A25 | - |
Jordan GEORGIEV [1]
(Did not play)
|
Jandré VILJOEN [6]
|
Walkover |
2020-12-20 8:00am | A26 | EPTC - Court 14 |
Kyle Erwee [3]
|
Rethabile Rakgole [8]
|
6-2, 6-3 |
2020-12-20 8:00am | A27 | EPTC - Court 15 |
Daniel CALVER [5]
|
Lian Du Toit
|
7-6(7), 6-2 |
2020-12-20 8:00am | A28 | EPTC - Court 16 |
Wernich ROSSOUW [7]
|
Cornel LIEBENBERG [2]
|
5-7, 3-6 |
2020-12-21 8:00am | A29 | EPTC - Court 17 |
Jandré VILJOEN [6]
|
Kyle Erwee [3]
|
1-6, 4-6 |
2020-12-21 8:00am | A30 | EPTC - Court 1 |
Daniel CALVER [5]
|
Cornel LIEBENBERG [2]
|
7-6, 6-2 |
2020-12-22 9:00am | A31 | EPTC - Court 11 |
Kyle Erwee [3]
|
Daniel CALVER [5]
|
6-4, 6-2 |
2020-12-22 9:00am | B1 | EPTC - Court 12 |
Jandré VILJOEN [6]
|
Cornel LIEBENBERG [2]
|
6-3, 6-1 |
2020-12-21 8:00am | C2 | EPTC - Court 2 |
Lian Du Toit
|
Wernich ROSSOUW [7]
|
1-6, 6-7 |
2020-12-21 11:00am | C3 | EPTC - Court 11 |
Rethabile Rakgole [8]
|
Wernich ROSSOUW [7]
|
6-3, 6-2 |
2020-12-20 9:30am | E1 | EPTC - Court 10 |
Heinrich WASSERFALL
|
Refentse Ramokgola
|
6-4, 6-4 |
2020-12-20 9:30am | E2 | EPTC - Court 11 |
Tshenolo Mosenogi
|
Alexander Hristov
|
5-7, 2-6 |
2020-12-20 9:30am | E3 | EPTC - Court 12 |
MARK AGGENBACH
|
Boitshepo Maake [4]
|
4-6, 1-6 |
2020-12-20 9:30am | E4 | EPTC - Court 13 |
Muhammad VALLY
|
Zander DE JAGER
|
6-7, 6-3, 12-10 |
2020-12-21 8:00am | E5 | EPTC - Court 3 |
Heinrich WASSERFALL
|
Alexander Hristov
|
6-2, 7-5 |
2020-12-21 8:00am | E6 | EPTC - Court 4 |
Boitshepo Maake [4]
|
Muhammad VALLY
|
6-1, 6-2 |
2020-12-21 11:00am | E7 | EPTC - Court 12 |
Heinrich WASSERFALL
|
Boitshepo Maake [4]
|
1-6, 2-6 |
2020-12-21 11:00am | F1 | EPTC - Court 13 |
Alexander Hristov
|
Muhammad VALLY
|
3-6, 6-0, 10-4 |
N/A | G1 | - |
Refentse Ramokgola
|
Tshenolo Mosenogi
(Did not play)
|
Walkover |
2020-12-21 8:00am | G2 | EPTC - Court 6 |
MARK AGGENBACH
|
Zander DE JAGER
|
6-2, 6-2 |
2020-12-21 11:00am | G3 | EPTC - Court 14 |
Refentse Ramokgola
|
MARK AGGENBACH
|
2-6, 4-6 |
2020-12-18 12:30pm | I2 | EPTC - Court 10 |
Mayibongwe Ngubane
|
Dian Naude
|
0-6, 0-6 |
N/A | I4 | - |
Rico Du Plessis
|
Gerald Kruger
(Did not play)
|
Walkover |
2020-12-18 12:30pm | I5 | EPTC - Court 13 |
Conrad Beneke
|
Ntando Norman Nyathi
|
6-0, 6-0 |
2020-12-19 11:00am | I9 | EPTC - Court 13 |
Mikhail Vala
|
Dian Naude
|
0-6, 0-6 |
2020-12-19 11:00am | I10 | EPTC - Court 14 |
Rudiger Dusselberg
|
Rico Du Plessis
|
7-6, 4-6, 10-5 |
2020-12-19 11:00am | I11 | EPTC - Court 15 |
Conrad Beneke
|
Joshua CROWIE
|
4-6, 4-6 |
2020-12-19 11:00am | I12 | EPTC - Court 16 |
Jan-Hendrik Bester
|
Wikus Boshoff
|
0-6, 0-6 |
2020-12-20 9:30am | I13 | EPTC - Court 14 |
Dian Naude
|
Rudiger Dusselberg
|
2-6, 4-6 |
2020-12-20 9:30am | I14 | EPTC - Court 15 |
Joshua CROWIE
|
Wikus Boshoff
|
6-3, 2-6, 6-10 |
2020-12-21 11:00am | I15 | EPTC - Court 16 |
Rudiger Dusselberg
|
Wikus Boshoff
|
6-2, 6-4 |
2020-12-21 11:00am | J1 | EPTC - Court 1 |
Dian Naude
|
Joshua CROWIE
|
1-6, 4-6 |
2020-12-20 9:30am | K1 | EPTC - Court 16 |
Mikhail Vala
|
Rico Du Plessis
|
0-6, 1-6 |
N/A | K2 | - |
Conrad Beneke
(Did not play)
|
Jan-Hendrik Bester
|
Walkover |
2020-12-21 11:00am | K3 | EPTC - Court 2 |
Rico Du Plessis
|
Jan-Hendrik Bester
|
6-0, 6-0 |
2020-12-19 11:00am | M7 | EPTC - Court 1 |
Mayibongwe Ngubane
|
Ntando Norman Nyathi
|
6-3, 6-3 |