BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
[2] | Nathan Botha | ZA | No | - | |
[3] | Jamie Mostert | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
[4] | Levi Marshall | ZA | Bakenkop Primary | No | - |
- | Ulrick Jacobsen | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Kaleb Kelly | Marks Park Sports Club | No | - | |
- | Anthony Deen | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Ethan Varsha | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
- | Nathan Varsha | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Bokang Maseko | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Jason Simon | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Tagonerwa MATONHODZE | ZW | No | - | |
- | Lothar Dedekind | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - | |
- | Onkarabile Baloyi | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A1 | Tuks - Court 1 |
Luca Muller [1]
(Did not play)
|
Tagonerwa MATONHODZE
|
Walkover |
2022-11-19 11:00am | A2 | Tuks - Court 2 |
Ethan Varsha
|
Lothar Dedekind
|
7-5, 3-6, 5-10 |
2022-11-19 11:00am | A3 | Tuks - Court 3 |
Jamie Mostert [3]
|
Ulrick Jacobsen
|
6-2, 6-2 |
2022-11-19 11:00am | A4 | Tuks - Court 4 |
Jason Simon
|
Unathi Gabelane
|
2-6, 3-6 |
2022-11-19 11:00am | A5 | Tuks - Court 5 |
Anthony Deen
|
Bokang Maseko
|
2-6, 5-7 |
N/A | A6 | Tuks - Court 6 |
Kaleb Kelly
(Did not play)
|
Levi Marshall [4]
|
Walkover |
2022-11-19 11:00am | A7 | Tuks - Court 7 |
Takuto Kasahara
|
Onkarabile Baloyi
|
6-3, 6-2 |
2022-11-19 11:00am | A8 | Tuks - Court 8 |
Nathan Varsha
|
Nathan Botha [2]
|
6-4, 6-2 |
2022-11-19 2:00pm | A9 | Tuks - Court 8 |
Tagonerwa MATONHODZE
|
Lothar Dedekind
|
3-6, 2-6 |
2022-11-19 2:00pm | A10 | Tuks - Court 9 |
Jamie Mostert [3]
|
Unathi Gabelane
|
6-3, 7-6(7) |
2022-11-19 2:00pm | A11 | Tuks - Court 10 |
Bokang Maseko
|
Levi Marshall [4]
|
6-2, 7-6(11) |
2022-11-19 2:00pm | A12 | Tuks - Court 11 |
Takuto Kasahara
|
Nathan Varsha
|
6-4, 6-2 |
2022-11-20 9:15am | A13 | Tuks - Court 11 |
Lothar Dedekind
|
Jamie Mostert [3]
|
2-6, 2-6 |
2022-11-20 9:15am | A14 | Tuks - Court 12 |
Bokang Maseko
|
Takuto Kasahara
|
7-6(3), 6-3 |
2022-11-20 1:00pm | A15 | Tuks - Court 3 |
Jamie Mostert [3]
|
Bokang Maseko
|
6-3, 6-3 |
2022-11-20 1:00pm | B1 | Tuks - Court 4 |
Lothar Dedekind
|
Takuto Kasahara
|
4-6, 6-3, 5-10 |
2022-11-20 9:15am | C1 | Tuks - Court 13 |
Tagonerwa MATONHODZE
|
Unathi Gabelane
|
4-6, 3-6 |
2022-11-20 9:15am | C2 | Tuks - Court 14 |
Levi Marshall [4]
|
Nathan Varsha
|
3-6, 2-6 |
2022-11-20 1:00pm | C3 | Tuks - Court 5 |
Unathi Gabelane
|
Nathan Varsha
|
6-2, 6-2 |
2022-11-20 1:00pm | D1 | Tuks - Court 6 |
Tagonerwa MATONHODZE
|
Levi Marshall [4]
|
6-7, 3-6 |
N/A | E1 | Tuks - Court 12 |
Luca Muller [1]
(Did not play)
|
Ethan Varsha
|
Walkover |
N/A | E2 | Tuks - Court 13 |
Ulrick Jacobsen
|
Jason Simon
(Did not play)
|
Walkover |
2022-11-19 2:00pm | E4 | Tuks - Court 15 |
Onkarabile Baloyi
|
Nathan Botha [2]
|
7-6, 4-6, 10-4 |
2022-11-20 9:15am | E5 | Tuks - Court 15 |
Ethan Varsha
|
Ulrick Jacobsen
|
2-6, 6-7(8) |
2022-11-20 9:15am | E6 | Tuks - Court 16 |
Anthony Deen
|
Onkarabile Baloyi
|
6-7, 3-6 |
2022-11-20 1:00pm | E7 | Tuks - Court 7 |
Ulrick Jacobsen
|
Onkarabile Baloyi
|
2-6, 5-7 |
2022-11-20 1:00pm | F1 | Tuks - Court 8 |
Ethan Varsha
|
Anthony Deen
|
6-4, 6-4 |
N/A | G3 | Tuks - Court 9 |
Jason Simon
(Did not play)
|
Nathan Botha [2]
|
Walkover |